Masarykova univerzita připravila a schválila Zprávu o vnitřním hodnocení kvality

Akademický senát Masarykovy univerzity na podzim 2023 schválil Zprávu o vnitřním hodnocení kvality vzdělávací, tvůrčí a s nimi souvisejících činností, jejíž přípravu řídila Rada pro vnitřní hodnocení MU.

2. 1. 2024

budova MU

Dokument již projednala také Správní rada MU. Univerzita tak má za sebou významný milník – jedná se o sebehodnoticí zprávu, kterou musí ze zákona zpracovávat každých pět let, a která je klíčovým předpokladem pro udržení institucionální akreditace. Díky tomuto uznání si můžeme sami schvalovat studijní programy.

Aktuální zpráva shrnuje vývoj v uvedených oblastech za posledních pět let (2018–2022): neobsahuje však pouhý výčet a popis realizovaných aktivit, ale primárně cílí na evaluaci fungování vnitřního systému zajišťování kvality jako celku. “Jinými slovy slouží zpráva k tomu, abychom zhodnotili, co vše se na univerzitě dělá pro zlepšení kvality vzdělávání, výzkumu i celkového prostředí univerzity”, uvedl ke smyslu zprávy Michal Bulant, prorektor pro vzdělávání a kvalitu.

Prostřednictvím této aktivity se podařilo rovněž poukázat na témata, která budou pro kvalitu klíčová v příštím období: mezi jinými to bude zajisté oblast doktorského studia, která již nyní prochází významnými reformami, rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků, nebo – a to v neposlední řadě – práce s umělou inteligencí.

Zprávu naleznete na webu univerzity: https://is.muni.cz/go/r2d34j

Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat nejen těm, kteří se na vzniku této souhrnné zprávy podíleli, ale především všem, kteří přispívají k neustálému zlepšování naší univerzity.