Závěrečná konference CRP 2023

Mendelova univerzita, Masarykova univerzitaUniverzita Karlova pořádají 30. listopadu a 1. prosince 2023 závěrečnou konferenci k ukončení dvou letošních centralizovaných rozvojových projektů (CRP). Každému z nich je věnován jeden den konference.

3. 11. 2023

Tématem prvního dne bude CRP Standardy kvality výuky na českých vysokých školách, který koordinuje Masarykova univerzita. Projekt se zaměřuje na analýzu stávající praxe zapojených vysokých škol v oblasti standardů a metod hodnocení kvality výuky. Výstupem projektu bude přehled standardů, jež definují kvalitní výuku. Ten bude využitelný pro každodenní praxi vysokoškolských pedagogů a bude přispívat ke zvýšení jejich motivace pro výuku a také k rozvoji jejich sebepojetí v roli vyučujících. Práce s průběžnou reflexí vyučujících je nezbytná pro mapování a zvyšování kvality výuky. Principy této práce by se měly stát nedílnou součástí pedagogických kompetencí. Z dlouhodobého hlediska si projekt klade za cíl nejen ukotvit téma kvality výuky, ale především s ním seznámit širokou akademickou veřejnost.

Druhý den konference se zaměří na CRP RVH – PRO: Rady pro vnitřní hodnocení – praxe, rozvoj a organizace. Analýza dosavadních praxí a další rozvoj činnosti rad pro vnitřní hodnocení, jehož hlavním koordinátorem je Univerzita Karlova. Cílem projektu je analyzovat stávající praxi spojenou s fungováním rad pro vnitřní hodnocení na zapojených vysokých školách. Srovnávací analýza se zaměřuje především na činnosti spojené s posuzováním, schvalováním či hodnocením studijních programů. Zjištěné poznatky řešitelským tým vyhodnotí a zpracuje do podoby metodických doporučení pro činnost a další rozvoj rad pro vnitřní hodnocení.

Konference proběhne v Brně v prostorách Mendelovy univerzity, na jejímž webu je také k dispozici podrobný program a další informace.