Univerzita zveřejnila stanovisko k umělé inteligenci ve výuce

Stanovisko Masarykovy univerzity, formulované pracovní skupinou pro umělou inteligenci ve výuce, obsahuje základní doporučení studujícím a vyučujícím.

5. 4. 2023

Pracovní skupina pro využívání umělé inteligence ve výuce na Masarykově univerzitě formulovala souhrn základních doporučení pro studující a vyučující. Využívání nástrojů umělé inteligence při studiu a výuce se doporučuje, avšak zároveň je nezbytné dbát na etické, bezpečné a účelné využívání těchto nástrojů, které musí být v souladu s principy akademické integrity. Studujícím se kromě jiného doporučuje na využití nástrojů AI vždy odkazovat. Důležité je také dbát na ověřování a prověřování informací, které nástroje AI poskytují. V neposlední řadě stanovisko doporučuje dbát na opatrnost při poskytování osobních údajů a dalších citlivých informací při využívání nástrojů AI. Plné znění stanoviska najdete na úřední desce.