Univerzita podpoří studijní programy excelentní ve výuce

30. 3. 2023

Masarykova univerzita spouští 1. dubna 2023 interní program, ve kterém podpoří studijní programy excelentní v oblasti výuky. V rámci fakult bude do 15. května identifikováno přibližně 20 excelentních studijních programů, které budou navrženy k podpoře. Na vyhodnocení excelence navržených studijních programů se budou podílet odborníci v oblasti vysokoškolské pedagogiky a didaktiky, a to i ze zahraničí. Cílem interního programu podpory výukové excelence je především identifikovat a podpořit ty programy, které naplňují excelenci alespoň v jedné ze tří oblastí: ve výuce, v podmínkách pro výuku a v naplňování společenské role univerzity ve spojení s výukou. Dalším cílem je šířit dobrou praxi ve výuce na Masarykově univerzitě a reflektovat samotné pojetí kvalitní výuky, proto budou součástí programu workshopy ve spolupráci s CERPEK a konference ke kvalitě výuky. Podpora studijních programů excelentních ve výuce také umožní rozvinout hlubší debatu na fakultní úrovni o parametrech kvalitní výuky s ohledem na specifika konkrétních oborů.

Více informací najdete na stránce Interní podpora kvality výuky Portálu pro zaměstnance.

K programu podpory excelentních studijních programů se uskuteční online seminář: bude se konat dne 4. dubna od 12:00 prostřednictvím MS Teams (link je k dispozici na Portálu).